Kontakt: info@malopolskibunt.pl

Ćwiczenia strzeleckie w Bochni

przez w Obronność

W sobotnie przedpołudnie, 21 maja, członkowie Małopolskiego Buntu udali się do Bochni, gdzie na miejscowej strzelnicy – wraz z koleżanką i kolegami z krakowskiej Pobudki – ćwiczyli strzelanie z broni krótkiej.

Z dumą informujemy, że podczas zawodów nikt nie odniósł ran i wszyscy uczestnicy strzelania opuścili Bochnię cali i zdrowi. Mało tego – zdecydowana większość wystrzelonych pocisków trafiła w tarczę, a spory odsetek – w sam środek!

Po drodze do Krakowa grupa Buntowników zatrzymała się w sympatycznej smażalni ryb w Wieńcu, malowniczo położonej nad brzegiem stawów wśród wzniesień Pogórza Wiśnickiego. Pogoda i humory dopisały, więc wszyscy wrócili do Krakowa pełni radości i satysfakcji z dobrze spędzonego dnia.

W niedalekiej przyszłości członkowie Małopolskiego Buntu planują kolejne ćwiczenia i zawody strzeleckie, które – miejmy nadzieję – pozwolą im udoskonalić i tak już spore umiejętności.

„Więc gotuj broń i kule bij głęboko
O ojców grób bagnetów poostrz stal.
Na odgłos trąb, swój sztucer bierz na oko!
Hej! Baczność! Cel! I w łeb lub serce pal!

Hej, trąb, hej trąb
Strzelecka trąbko w dal!
A kłuj! a rąb!
I w łeb lub serce pal!”

(z „Marszu strzelców”)

Red. Jacek Okarmus

1 thoughts on “Ćwiczenia strzeleckie w Bochni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Małopolski Bunt