„Po owocach ich poznacie”
Warto pomagać, dlatego organizujemy akcje charytatywne wspierające potrzebujących:
Warto pomagać, dlatego organizujemy akcje charytatywne wspierające potrzebujących:
Źródła informacji zamieszczonych w infografice: Czytaj dalej…
Prezentujemy nasze stanowisko po ataku stacji TVN na ideę dialogu społecznego. Nie możemy pozostać obojętni wobec pochwały szkodliwych dla zdrowia zabobonów i nieuczciwych manipulacji w telewizji TVN.
„Dobrze jest straszyć. To nie ulega wątpliwości, że strach jest jednym z podstawowych elementów tej całej układanki, no bo on sprawia, że ludzie przestają logicznie myśleć. I można podać najbardziej absurdalne rzeczy i ludzie, przestraszeni, będą posłuszni”. W programie Kamila Klimczaka na kanale Chrobry Szlak o sanitaryzmie, klimatyzmie i innych zjawiskach dzisiejszego świata opowiada Olaf Swolkień – socjolog, historyk, publicysta „Tygodnika Spraw Obywatelskich”, członek Małopolskiego Buntu.
Pod wieżą Ratuszową w Krakowie Małopolski Bunt zorganizował protest przeciwko tzw. „zdalnemu nauczaniu”. Uczestnicy spotkania podważali zasadność tego typu edukacji i zastanawiali się nad jego konsekwencjami. „Oby nie było tak, że to pokolenie okresu plandemii będzie pokoleniem straconym. Bo to nie chodzi tylko o dzieci w szkołach podstawowych, ale to chodzi o całą oświatę! Popatrzcie, co się dzieje: wyższe uczelnie, i zdalne nauczanie! Jakich będziemy mieli inżynierów, magistrów, specjalistów, jeżeli oni zdalnie zdają egzaminy (…). To słaba przyszłość dla nas” – mówił Adam Hareńczyk.
Decyzją Ministra Edukacji i Nauki od 27 stycznia 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Tylko uczniowie klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Oburzeni wprowadzaniem z gruntu szkodliwej formy „nauki” prowadzonej przez łącza elektroniczne, wypowiedzieli się w tej sprawie przedstawiciele rodziców, pedagogów i lekarzy.