Kontakt: info@malopolskibunt.pl

Stanowisko Małopolskiego Buntu po ataku stacji TVN na ideę dialogu społecznego

przez w Aktualności

Prezentujemy nasze stanowisko po ataku stacji TVN na ideę dialogu społecznego. Nie możemy pozostać obojętni wobec pochwały szkodliwych dla zdrowia zabobonów i nieuczciwych manipulacji w telewizji TVN.

W dniu 5 lutego ukazał się w telewizji TVN „reportaż” Katarzyny Górniak nawiązujący do spotkania Małopolskiej Kurator Oświaty P. Barbary Nowak z reprezentantami organizacji społecznych i stowarzyszeń obywatelskich. Poprzedzały go reklamy produktów leczniczych.

Rzeczywistym tematem spotkania były zagrożenia związane ze zdalnym nauczaniem oraz cyfryzacją procesu nauczania, co skutkuje obniżeniem poziomu wykształcenia, zagrożeniami zdrowia fizycznego i psychicznego, a także dehumanizacją relacji międzyludzkich.

Nie było w czasie spotkania ani jednej wzmianki dotyczącej szczepień, czy szkodliwych preparatów genetycznych, które obecnie promuje telewizja TVN. Niestety widzowie TVN nie mogli się o tym dowiedzieć. Zamiast tego autorka wydziwiała, że uczestnicy spotkania nie wkładali na twarz brudnych kawałków materiału, które według TVN najwyraźniej pełnią rolę swego rodzaju fetyszu mającego chronić wykonujących ten paraszamański rytuał przed wirusami.

Co ciekawe autorka określiła ich postawę jako „antynaukową”, bo najwyraźniej nie zaznajomiła się nie tylko z podstawowymi zasadami higieny znanymi w każdej kulturalnej polskiej rodzinie, ale również z badaniami naukowymi, które ponad wszelką wątpliwość wykazały, że tego rodzaju rytuały nie tylko nie chronią przed wirusami, ale przyczyniają się do wielu groźnych chorób oraz szerzenia psychozy o bardzo poważnych skutkach dla zdrowia publicznego.

O ile telewizja TVN wyrazi takie życzenie chętnie przedstawimy je na antenie tej stacji i udostępnimy stosowne źródła redaktorom przygotowującym kolejne materiały. Również dobór tak zwanych ekspertów, w tym członka wielokrotnie skompromitowanej tak zwanej Rady Medycznej, która swoimi zaleceniami skompromitowała zarówno jej członków jak i posiadane przez nich tytuły pokazuje, że TVN podszedł do sprawy w sposób nieprofesjonalny.

Przypomnijmy, że członkowie tak zwanej Rady Medycznej nawoływali między innymi do praktyk totalitarnych, dyskryminacji i apartheidu mających na celu zmusić Polaków do przyjmowania szkodliwych dla zdrowia preparatów genetycznych, które według oficjalnych danych spowodowały już dziesiątki tysięcy zgonów w Europie i w USA.

Co więcej prof. Szułdrzyński wykazał się w swoich wypowiedziach publicznych dziwną jak na osobę odpowiedzialną za zdrowie innych agresywnością i elementarnymi brakami kultury, które powinny wykluczać go z jakiejkolwiek publicznej debaty do czasu przeprosin i radykalnej poprawy swojego zachowania.

Dr Fiałek jest natomiast reumatologiem, który wielokrotnie skompromitował się brakami elementarnej wiedzy, które nieudolnie maskuje pełną emfazy retoryką spod której co chwila wyłaniają się jednak braki w wykształceniu i błędy logiczne.

Oprócz tego typu kompromitujących potknięć autorzy dokonali nieuczciwych manipulacji sugerujących, że przedstawiciele organizacji, które gościła P. Kurator są związani z wysuwaniem gróźb karalnych jakie rzekomo miały miejsce wobec niektórych osób głoszących ideologię sanitaryzmu i występujących w programie jako „eksperci”.

Dlaczego w takim razie nie wspomnieli o wzrastającej w wyniku promowanych przez siebie i swoich „ekspertów” tak zwanych obostrzeń liczbie samobójstw nieletnich, o setkach tysięcy nadmiarowych zgonów, o młodych ludziach umierających na GLE po przyjęciu preparatów, których użycie promują?

Wszystkie te nieuczciwe zabiegi oraz powielanie antynaukowych zabobonów miały naszym zdaniem na celu: przedstawić w negatywnym świetle przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, skompromitować ideę dialogu społecznego i rozpętać polityczną nagonkę na jednego z najlepszych urzędników, który jest otwarty na dialog z obywatelami i wykazuje się skutecznymi działaniami na rzecz polskich dzieci i polskiej młodzieży.

Również przypomnienie przez P. Kurator Barbarę Nowak tego, że oprócz zdrowia istnieją też inne wartości, dla których wielu Polaków poświęcało nie tylko zdrowie, ale i życie, zasługuje na szczególny szacunek, bo choć chwilowo niepopularne, to odwołujące się do tego co stanowi o tym, że jesteśmy prawdziwie ludźmi.

Czyżby redakcja TVN uważała, że polscy patrioci i męczennicy zasługują jedynie na szydercze uśmiechy? Szerzenie antynaukowych zabobonów (np. noszenia tak zwanych maseczek) wywoływanie paniki i straszenie tym, że w sezonie grypowym w szpitalach znajduje się sporo pacjentów jest działaniem wysoce destrukcyjnym i po raz kolejny dowodzącym, że TVN pełni negatywną rolę w polskiej przestrzeni medialnej.

Wzywamy stację do zaprzestania tego typu działań, jak również do zaprzestania reklamowania na swojej antenie produktów medycznych, co jeszcze bardziej obniża wiarygodność jej przekazu. Wyrażamy nadzieję, że argumenty naukowe skłonią stację TVN do zmiany swojej postawy i w przyszłości będzie ona lepiej służyć dobru wspólnemu i zdrowiu przyszłych pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Małopolski Bunt