Kontakt: info@malopolskibunt.pl

Podpisz petycję ws. natychmiastowego zakazu przetwarzania i wprowadzania do obrotu ukraińskich płodów rolnych!

przez w Aktualności

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi i inne organizacje wystosowały list otwarty (petycję) do prezydenta, premiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi oraz ministra klimatu i środowiska, w którym żądają natychmiastowego wprowadzenia zakazu przetwarzania i wprowadzania do obrotu już zmagazynowanego ukraińskiego zboża, kukurydzy, mąki i innych produktów.

„Domagamy się – piszą autorzy listu – przebadania każdej partii wyżej wspomnianych produktów, które są już w polskich magazynach, pod względem bezpieczeństwa zdrowotnego, w tym również na obecność GMO. Wprowadzenie do polskich magazynów zboża i kukurydzy z Ukrainy bez sprawdzenia każdej partii pod względem zawartości GMO stanowi ogromne zagrożenie zmieszania tych nasion z nasionami bez GMO, a w konsekwencji zagrożenie zanieczyszczenia polskich pół przez GMO”.

Jest to kolejny krok w stronę zniszczenia polskiego rolnictwa, dlatego gorąco zachęcamy do podpisania petycji (PEŁNY TEKST).

PODPISZ PETYCJĘ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Małopolski Bunt