Kontakt: info@malopolskibunt.pl

Małopolski Bunt wziął udział w Śląskim Marszu Wolności

przez w Wolność

7 sierpnia działacze Małopolskiego Buntu uczestniczyli w Śląskim Marszu Wolności, który odbył się w Katowicach.

 

 

 

W miejscu zbiórki, około godziny 12.00, pod pomnikiem Powstańców Śląskich zebrały się tłumy. Nasza grupa przeszła spod historycznego pomnika Powstańców Śląskich (upamiętniającego trzy wystąpienia zbrojne ludności śląskiej przeciwko władzom niemieckim, mające na celu wywalczenie przyłączenia Górnego Śląska do Polski) pod Spodek, gdzie czekaliśmy, by dołączyć do marszu. Demonstranci wyruszyli spod pomnika około 12:30, a my dołączyliśmy do nich na rondzie Generała Ziętka jako ostatnia, zamykająca pochód grupa. Cały korowód marszu liczył około 2,5 km. Podczas przemarszu wznoszono takie hasła, jak: „Rząd pod sąd!”, „Ręce precz od naszych dzieci!”, „Stop segregacji sanitarnej!”, „Tu jest Polska, a nie Polin!”. Uczestnicy marszu przeszli ulicami Sokolską, Warszawską, 3 Maja, Pułaskiego, by ok. 17.00 dotrzeć do Doliny Trzech Stawów. Tutaj marsz przeistoczył się w wolnościowy piknik, który trwał aż do 22:00.

Według organizatorów w manifestacji uczestniczyło ponad 70 oddolnych, wolnościowych ruchów z całej Polski, które spontanicznie powstały podczas plandemii. Ulicami Katowic przemaszerowało około 20 tysięcy osób.

Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z oddziałów katowickiej prewencji, WRD oraz wydziału kryminalnego. Marsz odbył się w pokojowej atmosferze (tu wielkie brawa dla policji, jak i organizatorów za zabezpieczenie tak ogromnej manifestacji).

Z małopolskich ruchów oddolnych razem z nami udział wzięły: Horda Krzeszowice i Watahy Małopolskie Głosu Obywatelskiego. Widzieliśmy także działaczy Małopolskiego Marszu Wolności, redaktorów z portalu „Niewygodne Fakty” i „Stop Bezprawiu” oraz wiele osób z Małopolski, które przybyły do Katowic na własną rękę. Wszystkich gorąco pozdrawiamy.

Byli także działacze ogólnopolscy, którzy nie zgadzają się z łamaniem prawa: Justyna Socha ze STOP NOP, Janusz Zagórski z NTV, Piotr Szlachtowicz z wRealu24 i wielu innych. Spotkaliśmy się również z Przemkiem z Warszawskiej Grupy Luka&Maro i z Warszawskim Buntem. Nie sposób wszystkich wymienić, bo było ich tak wielu! Serdecznie pozdrawiamy! ????

Wielkie brawa i podziękowania dla Klaudii z naszego ruchu, która od momentu rozpoczęcia marszu nagrywała dla Was live i wytrwała do samego końca, by przedstawić najważniejsze przemówienia wygłoszone w Dolinie Trzech Stawów. Cała relacja ma około 8 godzin, a dostępna jest pod linkami:

Fotorelacja Przemka z Warszawskiej Grupy Luka&Maro:

Red. Jaro Słav (w oparciu o fotorelację własną i działaczy)

Jeżeli popierasz nasze działania, a nie możesz w nich uczestniczyć razem z nami – wesprzyj nas, lub udostępnij naszą zrzutkę:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Małopolski Bunt