Kontakt: info@malopolskibunt.pl

Kapturowe sądy lekarskie łamią prawo i niszczą zasłużonych lekarzy i naukowców

przez w Prawo

19 grudnia 2022 r. – czytamy na stronie psnlin.pl – opinia publiczna w Polsce została zbulwersowana sprawą Pana doktora Zbigniewa Martyki i wyrokiem zawieszenia prawa wykonywania zawodu na rok wydanym przez Okręgowy Sąd Lekarski w Krakowie.

Został on ukarany za to, że w czasie walki z koronawirusem przekazywał informacje, które były rzekomo „niezgodne z aktualną wiedzą medyczną” (między innymi o bezzasadności noszenia masek i wykonywania testów w kierunku Sar-Cov-2 oraz dobrowolności szczepień przeciwko covid-19) mimo przedstawienia przez niego dokumentów i kilkuset badań naukowych wskazujących, że zarzuty kierowane wobec niego są bezpodstawne.

Niestety sprawa doktora Martyki nie jest jedyną i odosobnioną sprawą lekarza, który został ukarany przez sąd lekarski od początku pandemii koronawirusa za głoszenie swoich poglądów. Szczególnie bulwersująca jest sprawa Pana profesora Andrzeja Frydrychowskiego, którego list zamieszczamy poniżej (w artykule). Publikujemy również opinię prawną naszego obrońcy – mec. Arkadiusza Teteli, dot. naruszania przez sądy lekarskie podstawowych zasad postępowania w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej lekarzy.

Cały artykuł na stronie Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców: https://psnlin.pl/news,kapturowe-sady-lekarskie-lamia-prawo-i-niszcza-zasluzonych-lekarzy-i-naukowcow,183.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Małopolski Bunt