Kontakt: info@malopolskibunt.pl

PiS przegłosował w Sejmie drugą wersję przepisów „Bezkarność+”

przez w Prawo, Wolność

W związku z przegłosowaniem w Sejmie RP drugiej wersji przepisów „Bezkarność+” poseł Grzegorz Braun zwrócił się z apelem do Polaków.

Szanowni Rodacy, pomóżcie nam to nagłośnić!

PiS przegłosował w Sejmie jedne z najbardziej łajdackich, haniebnych przepisów w historii III RP – „Bezkarność Plus” dla polityków i urzędników, czyli zwolnienie ich z odpowiedzialności za bezprawne działania w czasie wojny i pandemii!

Rząd wykorzystuje skupienie opinii publicznej na temacie konfliktu zbrojnego na Ukrainie i napływu uchodźców, by zapewnić swoim bezkarność. Obrzydliwe i niegodne! Wczorajsze wydarzenia w Sejmie to istny rollercoster. Najpierw udało się wykreślić przepisy o bezkarności urzędniczej z ustawy o pomocy uchodźcom, ale rządzący zgłosili je w innej wersji (dwie poprawki) podczas drugiego czytania projektu i ostatecznie przegłosowali w Sejmie!

Pierwsza poprawka PiS gwarantuje funkcjonariuszom publicznym BEZKARNOŚĆ za naruszenie dyscypliny finansowej, przekraczanie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego lub prywatnego w czasie trwania wojny napastniczej lub działań zbrojnych na terytorium RP, państwa UE, NATO lub innego sąsiedniego państwa. Druga poprawka zwalnia od kar urzędników, którzy wyrządzili szkody w obrocie gospodarczym, zarówno w czasie wojny, jak i w czasie stanu epidemii czy stanu klęski żywiołowej.

To też pokazuje, co ci ludzie – Morawiecki, Niedzielski, Kaczyński et consortes – mają w głowach, czym się kierują, jaki mają cel. A ten cel jest jasny – uciec od odpowiedzialności za 2 lata bezprawnych lockdownów, dewastowania naszego życia społeczno-gospodarczego, zamykania ochrony zdrowia i skazywania ludzi na cierpienie i śmierć. Ale także zapewnić sobie bezkarność na przyszłość w przypadku różnego rodzaju konfliktów i to nie tylko bezpośrednio dotyczących Polski.

Teraz przepisy trafią do Senatu i najpewniej wrócą do Sejmu. Jest jeszcze czas, by to zatrzymać, ale potrzebne jest uświadomienie społeczeństwa, co się dzieje, oraz ogromna presja na władzę. To trzeba zatrzymać. Poinformujcie o tym, kogo tylko możecie!

Źródło: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=516538999831096&id=100044250015125

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Małopolski Bunt