Kontakt: info@malopolskibunt.pl

Defilada uczniów klas mundurowych

przez w Obronność, patriotyzm, Wydarzenia

28 kwietnia w Krakowie odbyła się defilada uczniów klas mundurowych, zorganizowana przez małopolską kurator oświaty – panią Barbarę Nowak. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą na Wawelu, po czym nastąpił przemarsz Traktem Królewskim i aleją Piłsudskiego do parku im. Henryka Jordana. To wartościowe wydarzenie – doskonale przygotowane – świetnie zostało wkomponowane w historyczny moment.

Oczywiście udział w uroczystościach wzięli również działacze Małopolskiego Buntu, którzy stale wspierają Panią Kurator.

Warto zwrócić uwagę na sposób prezentacji tej imprezy przez tzw. „dziennikarzy” mediów „głównego nurtu”, w których narracji dominowały dwa pytania: o co tak naprawdę chodzi w tej (według nich) kontrowersyjnej inicjatywie i czy widok tylu mundurów nie będzie wywoływał traumy (sic!) u Ukraińców. To patriotyczne wydarzenie nie mogło ujść uwadze środowisk lewackich (zatem antypolskich). Ich kontrpikiety – marnie zorganizowane i mało liczne, podczas których uczestnicy ośmieszali się bezsensownymi okrzykami – przeszłyby niezauważenie, gdyby nie usilne nagłaśnianie ich post factum przez cudzoziemskie media.

Red. Olaf Swolkień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Małopolski Bunt