Kontakt: info@malopolskibunt.pl

W obronie Biało-Czerwonej

przez w Historia, patriotyzm, Wolność, Wydarzenia

23 kwietnia, w samo południe, spotkaliśmy się na placu Matejki, pod pomnikiem Grunwaldzkim, aby przypomnieć wszystkim, a zwłaszcza politykom i urzędnikom, jakie barwy ma nasza narodowa flaga.

Ostatnimi bowiem czasy w miejsce bieli i czerwieni naszych flag – przed państwowymi i lokalnymi urzędami, na miejskich placach i skwerach – pojawiły się kolory przynależne innemu państwu. Aby dać wyraz oburzenia taką sytuacją i żeby zademonstrować nasze przywiązanie do polskich barw, zgromadziliśmy się licznie w sercu Krakowa.

Zgromadzenie poprowadził Adam Hareńczyk z Małopolskiego Buntu, a oprócz niego głos zabrali jego stowarzyszeniowi koledzy: Ena Zychowicz, Olaf Swolkień (zob. tekst), Michał Karpała, a także Grażyna Bakunowicz ze stowarzyszenia Polska Jest Jedna i Bartosz Wilczyński – prezes krakowskiego okręgu Ruchu Narodowego. Mówiono o znaczeniu bieli i czerwieni dla kształtowania i podtrzymywania naszej tożsamości narodowej, o historii i teraźniejszości Polski i Polaków, o chrześcijańskich wartościach jako fundamencie naszego Państwa i Narodu.

Następnie uczestnicy manifestacji – świadomi powagi sytuacji i pełni słusznego gniewu – przeszli w radosnym biało-czerwonym pochodzie ulicami Krakowa: Szpitalną, przez Mały Rynek, Stolarską, pl. Dominikański, Grodzką aż pod Krzyż Katyński pod Wawelem. Tam, pod siedzibą królów Polski, zebrani odśpiewali Rotę.

Red. Jacek Okarmus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Małopolski Bunt