Kontakt: info@malopolskibunt.pl

Pogrzeb Aleksandry Gabryś – siostry aktywisty wolnościowego Damiana ze Szczawnicy

przez w Zdrowie

aleksandra-gabrys-pogrzeb-2Delegacja Małopolskiego Buntu, w składzie: Ena, Klaudia, Adam, Stanisław, Tomek, Jarek, 2 grudnia uczestniczyła w pogrzebie Oli Gabryś.

Z głębokim smutkiem jechaliśmy na pogrzeb, jednak wiedząc, że łez naszych nie udźwignie osoba, która przeszła już granice śmierci, i poprzez naszą stratę jej, nasz smutek, na tamtym świecie nie będzie jej łatwiej, zdecydowaliśmy (także za wskazówkami Damiana) że nie powinno być to smutne wydarzenie…

Z Krakowa wyjechaliśmy około godziny 12-tej, a podróż do Szczawnicy zajęła nam około dwóch godzin. Po uczestnictwie w mszy udaliśmy się na cmentarz, gdzie odbyło się ostatnie pożegnanie Oli. Spodziewaliśmy się dużo więcej osób na pogrzebie, gdyż Ola i Damian są dość rozpoznawalnymi postaciami w kręgach wolnościowych, sprzeciwiających się łamaniu prawa i kłamstwom obecnego systemu, jednak większość żegnających zmarłą stanowili miejscowi.

Po ceremonii pożegnania Damian, brat zmarłej w tragicznym wypadku, zaprosił nas do domu, w którym oboje mieszkali. Po wspomnieniach i słowach otuchy porozumieliśmy się w sprawie zrzutki organizowanej przez nasze Stowarzyszenie na pomoc dla osieroconych dzieci Oli. W Krakowie byliśmy około godziny 20:00.

aleksandra-gabrys-pogrzeb

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Małopolski Bunt