Kontakt: info@malopolskibunt.pl

Prof. Anna Raźny: Czy Rosja się nie nawróciła?

przez w Aktualności

Na łamach tygodnika „Myśl Polska” ukazał się (w dwóch częściach) artykuł Anny Raźny pt. Czy Rosja się nie nawróciła?, w którym pani Profesor ostro polemizuje z poglądami m.in. prof. Pawła Skrzydlewskiego, zawartymi w tekście Cywilizacyjne fundamenty Rosji („Nasz Dziennik” nr 139; 18-19 czerwca 2022), gdzie naród rosyjski został przedstawiony jako „nosiciel barbarzyńskiej cywilizacji turańskiej, oczekujący nawrócenia na katolicyzm”.

 

„Nawrócenie Rosji – pisze Anna Raźny – jest w przytoczonym artykule jedynym warunkiem zakończenia wojny na Ukrainie. Reszta się nie liczy – dostawy natowskiej broni, biolaboratoria Pentagonu, banderowskie formacje wojskowe i ogłoszenie 2022 roku rokiem Stepana Bandery – a nade wszystko trwająca od 2014 roku wojna Ukrainy z Donbasem. Autor nie tylko poniżył naród rosyjski, ale również wyrugował z jego życia rolę Cerkwi Rosyjskiej. Mógł się na to zdobyć filozof, ale nie zrobiłby tego rzetelny badacz historii i kultury rosyjskiej”…

Artykuł Anny Raźny pt. Czy Rosja się nie nawróciła? można przeczytać na łamach tygodnika „Myśl Polska” pod adresami:

https://myslpolska.info/2022/07/19/razny-czy-rosja-sie-nie-nawrocila-1/ (część 1)

https://myslpolska.info/2022/07/29/razny-czy-rosja-sie-nie-nawrocila-2/ (część 2)

UWAGA! Serwis myslpolska.info padł ofiarą skandalicznej, nielegalnej cenzury! Obecnie można korzystać ze strony tygodnika „Myśl Polska” jedynie za pośrednictwem aplikacyj VPN (gwarantujących bezpieczeństwo i anonimowość  w sieci), np. ProtonVPN, albo przeglądarki TOR.

„Przedruk” artykułu jest dostępny także na stronie „Bibuły”: https://www.bibula.com/?p=135348.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Małopolski Bunt