Kontakt: info@malopolskibunt.pl

„Zadziwiające”: 1 na 5000 szczepień na COVID spowodowało „poważne skutki uboczne” – przyznają niemieccy urzędnicy służby zdrowia

przez w Kraków

Niemieckie Federalne Ministerstwo Zdrowia (BGM – Bundesgesundheitsministerium) opublikowało w środę „zadziwiający tweet”, w którym przyznano, że 1 na 5000 szczepień przeciw COVID-19 spowodowało „poważne skutki uboczne”. Dane obejmowały 5 862 zgłoszenia podejrzewanych działań niepożądanych u dzieci i młodzieży.

Wnioski z tweetów  przedstawia na łamach magazynu „The Defender” Megan Redshaw.

Chociaż prawdopodobnie niedoszacowane – ze względu na dobrowolność zgłoszeń NOP-ów – według Alexa Berensona, byłego dziennikarza „New York Timesa”, przyznanie się oznacza, że ​​prawie 300 000 Amerykanów i Europejczyków doświadczyło poważnego zdarzenia niepożądanego po otrzymaniu szczepionki Pfizer-BioNTech lub Moderna. Berenson uważa też, że „dzisiejsze przyznanie się Niemiec do NOP-ów oznacza co najmniej mały – i od dawna spóźniony – krok w kierunku uczciwości ze strony organów zdrowia publicznego w sprawie szczepień na COVID”.

CAŁY ARTUKUŁ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Małopolski Bunt