Kontakt: info@malopolskibunt.pl

Amerykańska FDA zatwierdziła laboratoryjną hodowlę „kurczaków”

przez w Żywność

Bezprecedensowe posunięcie amerykańskiej FDA (Agencja Żywności i Leków) może zmienić nasz stosunek do jedzenia mięsa. Kalifornijska firma Upside Foods laboratoryjnie wyhodowała pierwsze „mięso” i przedstawiła je do oceny FDA, żeby otrzymać wstępną akceptację.

Czym dokładnie jest to „mięso”? Pobiera się wysokiej jakości komórki macierzyste z kurczaka lub jajka i namnaża, odżywiając je kombinacją białek, tłuszczów, cukrów, witamin i minerałów; „nie trzeba do tego hodować i zabijać kurczaków”, cieszą się twórcy nowego pożywienia.

Udziałowcami Upside Foods są m.in. Bill Gates, Richard Branson i brat Elona Muska – Kimbal Musk. Niewątpliwie są to zaufania godne osoby, które na pewno będą próbowały połączyć z tym sztucznym „mięsem” inne swe produkty, jak np. „szczepionki” mRNA.

O decyzji FDA i o sztucznym kurzym mięsie donosi telewizja FOX 11 Los Angeles. Artykuł i materiał filmowy znajdą Państwo TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Małopolski Bunt